تبلیغات
ღღهوادارانღღtraxtur - آمار عجیب از تیم‌های تبریزی

ღღهوادارانღღtraxtur
 
ღღ.:یاشاسین تراختورღღ.:.ღღیاشاسین آذربایجان:.ღღ
چ

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ شنبه 26 شهریور 1390 توسط صابر

شکست‌ناپذیری تیم‌های تبریزی در خارج از خانه

با بررسی نتایج تیم‌های تبریزی در لیگ برتر و لیگ آزادگان به این نتیجه دست می‌یابیم که همه شکست‌های این تیم‌ها در تبریز صورت گرفته و در خارج از خانه نتایج بهتری را کسب کرده‌اند.
این در حالی است که به دلیل حضور تماشاگران، آشنایی با جو استادیوم و زمین مسابقه، زمان بیشتر استراحت و ریکاوری، بازی‌های خانگی امتیاز بزرگی برای هر تیم محسوب شده و امتیازات کسب شده در خانه برای اکثر تیم‌ها به مراتب بیشتر از خارج از خانه است.

اما در مورد تیم‌های تبریزی شاهد عکس این موضوع هستیم، اینکه چرا تیم‌های تبریزی در خارج از خانه بهتر نتیجه می‌گیرند نیاز به بررسی موشکافانه و کارشناسی دارد، هر چند زود است با برگزاری هفته اول نسبت به نتایج تیم‌های ماشین‌سازی و گسترش فولاد نتیجه‌گیری کرد اما این موضوع کاملا در مورد تیم‌های تراکتورسازی و شهرداری صدق می‌کند.
تراکتورسازی در فصل جدید هر دو باخت خود را در تبریز مقابل صبای قم و نفت تهران تجربه کرده است اما تیم‌های دوم و سوم فصل گذشته، استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان را در خارج از خانه شکست داده است. 
داماش نیز در رشت مغلوب تراکتورسازی شده تا شاگردان امیر قلعه‌نویی 100 در صد امتیازات خارج از خانه را به دست آورده باشند.
تراکتورسازی از سه بازی خارج از خانه خود 9 امتیاز ( تمام امتیازات) را کسب کرده اما از چهار بازی انجام داده در تبریز تنها شش امتیاز کسب کرده است.
شهرداری تبریز نیز آمار مشابه تراکتورسازی را دارد، این تیم در چهار بازی انجام داده در تبریز تنها دو امتیاز کسب کرده و در شهر خود مقابل سپاهان اصفهان و تراکتورسازی مغلوب شده است. 
اما در خارج از خانه و در سه بازی برگزار کرده مقابل پرسپولیس تهران به پیروزی دست یافته و در برابر مس کرمان و فولاد خوزستان به تقسیم امتیازات با میزبان رضایت داده است.
در لیگ یک ماشین‌سازی تبریز نیز در خارج از خانه مقابل شهرداری یاسوج به پیروزی ارزشمندی دست یافته است اما در نقطه مقابل گسترش فولاد تبریز در خانه مغلوب شهرداری بندرعباس شده است.
در مجموع تیم‌های تبریزی حاضر در لیگ برتر و لیگ آزادگان، در خارج از خانه هفت بازی را برگزار کرده‌اند که از 21 امتیاز ممکن، 17 امتیاز را کسب کرده‌اند (2.42 امتیاز در هر بازی).
نمایندگان فوتبال تبریز در خانه تنها به دو پیروزی دست یافته‌اند که یکی نیز در مصاف خانگی تراکتورسازی مقابل شهرداری تبریز حاصل شده است. 
همچنین تیم‌های تبریز در خانه خود از 9 بازی انجام داده و از 27 امتیاز ممکن تنها هشت امتیاز را کسب کرده‌اند که میانگین 0.88 امتیاز برای هر بازی خانگی آمار بسیار پایینی برای تیم‌های این منطقه به شمار می‌رود.
اینکه چرا تیم‌های تبریز در خانه نمی‌توانند نتیجه مطلوب را کسب کنند، جای تعجب و شگفتی است به خصوص که شور و شعف تماشاگران تبریزی زبانزد تمام ایران بوده و این هواداران در حمایت از تیم‌هایشان حتی در شکست‌ها نیز از تشویق غافل نشده‌اند.
هفته آتی تیم تراکتورسازی و ماشین‌سازی در خارج از خانه و شهرداری و گسترش فولاد در تبریز به مصاف حریفان خود خواهند رفت. 
آیا این روند عجیب امتیازگیری تبریزی‌ها تداوم خواهد یافت باید تا آخر هفته منتظر ماند و قضاوت کرد.
طبقه بندی: تراختور، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک