تبلیغات
ღღهوادارانღღtraxtur - سخنی با حمید درخشان؛ مربی فرصت طلب، ولی بی سیاست

ღღهوادارانღღtraxtur
 
ღღ.:یاشاسین تراختورღღ.:.ღღیاشاسین آذربایجان:.ღღ
چ

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 20 مرداد 1390 توسط صابر

حمید درخشان

نیازی به توضیح نیست که در چند سال اخیر خیلی ها با توجه به فراگیر شدن تب تیراختور در آزربایجان که آنهم به علت دلایل هویتی است، خیلی ها که نمی توانستند در فوتبال سابقا دو قطبی ایران نامی برای خود دست و پا کنند یا اعتبار داشته خود را حفظ کنند، یک ترک بودن خود را اعلام کنند تا بتوانند از پشتوانه مردم همزبان خود استفاده کنند. یکی از آنها آقای حمید درخشان بود که در تلویزیون سهند تبریز مثل بلبل ترکی صحبت می کرد تا با چنین مستمسکی طرفداران تیراختور را که بنابه دلایل مختلفی، همچون بی سیاستی مدیر عامل شهرداری، جهت تشویق بلدیه به استادیوم نمی رفتند، جهت آمادن به استادیوم ترغیب کند. البته که با توجه به اهمیت فوق العاده فاکتور هویتی در میان فوتبالدوستان آزربایجانی حمید درخشان هم توانست با کمک آنها بلدیه را از سقوط نجات داده و برای خودش هم اعتبار دوباره ای کسب کند. چند مورد از بازیهایی که اگر طرفداران نبودند بلدیه نمی توانست امتیاز لازم را جهت بقا کسب کنند عبارت بودند از بازی شهرداری با ملوان و مس در تبریز و بازی شهرداری با استقلال و پیروزی در تهران.

حمید درخشان البته که آن موقع تا حدودی از تشویق کنندگان بلدیه قدردانی می کرد، ولی گویا این فقط با اندک تعارفات کافی نبود و گذشت زمان نشان داد که درخشان از عامل هویتی و زبانی خواسته استفاده ابزاری و به بیان بهتر سوء استفاده مادی صرف کند. البته کسی نمی خواهد چنین افرادی در قبال مهارتها و توانایی های خود فی سبیل الله کار کنند ولی افشای رقم درخواستی و نامتعارف او از سوی سهرابی (مدیر عامل شهرداری)  از یک سو، و بی قراری فراوان او جهت مربیگری تیم پیروزی، برای آزربایجانی ها معنی و مفهوم مثبتی نداشت.

شاید هر کس دیگری به جز حمید درخشان هم بود، رقم بالایی از مسؤولان باشگاه شهرداری طلب می کرد آرزوی مربیگری تیمی همچون پیروزی را می کرد که از لحاظ دردانگی، گرفتن بودجه و داشتن قدرت رسانه ای و تبلیغاتی فراوان در رتبه یک مملکت قرار دارد! ولی به هر روی حمید درخشان به جای پیروزی سر از بوشهر در آورد و ما هم برایش آرزوی موفقیت داشتیم و خدا را هم شکر می کردیم که خاطرات خوب گذشته مان با درخشان بیش از پیش تلخ تر نخواهدشد!

ولی ماجرای محرومیت سه جلسه ای و ناعادلانه تیراختور از داشتن تماشاگر در بازیهای خانگی (که بازی دوم خانگی مقابل شاهین بوشهر بود) و رسانه ای شدن اخبار تلاش مدیران سیاسی و ورزشی تبریز جهت بخشیده شدن طرفداران تیراختور، دوباره حمید درخشان را مقابل تیراختور قرار داد. حمید درخشان در حالی علیه بخشش طرفداران موضع گرفت که بخشش نه به بار بود و نه به دار؛ و عبدالله ویسی مربی صبای قم، همان کسی که با ایجاد جنجال در بازی با تیراختور در فصل گذشته موجبات محرومیت تیراختور را فراهم آورد، با زرنگی اعلام کرد از بخشش و حضور تماشاگران تیراختور استقبال می کند! اینجا نمی خواهم در این مورد بحث کنم که ویسی چون مطمئن بود خبری از بخشش نخواهد بود چنین استقبالی از بخشش کرد و یا در مورد برتری فنی ویسی حرف بزنیم که او می داند حتی تیمهای پرطرفدار را چگونه شکست دهد و درخشان نمی تواند؛ و به بیان دیگر، درخشان می داند که موفقیتهایش در تبریز را مدیون همین تماشاگران بوده و با حضور آنها، شکستش قطعی است! بلکه قصد بر آن است به درخشان متذکر شویم از شما که مدیون هواداران آزربایجانی هستید، چنین انتظاری نمی رفت که نمکدان را چنین مغرضانه شکسته و بگویید:

« ابتدا می‌خواهم از کمیته استیناف کمال(!) تشکر را داشته باشم که قانون(!) را به دقت(!) اجرا کرد. باید از کمیته انضباطی و شورای حکمیت هم تشکر کنم و اهالی فوتبال نیز متوجه می‌شوند در صورتی که مرتکب تخلفی شوند(!) جریمه و تنبیه خواهند شد و این مسئله به فوتبال ما نیز کمک می‌کند.

امیدوارم باز هم (!) هواداران تراكتورسازی در دقیقه 90 بخشیده نشوند. امیدواریم كه با رایزنی و پارتی بازی(!) دوباره(!) محرومیت هواداران تراكتورسازی در دقیقه 90 بخشیده نشود و حق بوشهری‌ها(!) خورده نشود. درست است به هر حال این تیم در گذشته اشتباهی مرتکب شده (!) و اکنون جریمه آن را می‌دهد و ما هم از این امتیاز(!) استفاده می‌کنیم و در شرایط برابر با تراکتورسازی روبه رو می‌شویم.مسئولان تراكتورسازی در حال رایزنی هستند تا محرومیت آنها لغو شود و بتوانند با حضور تماشاگرانشان برابر شاهین بازی كنند. نباید چنین اتفاقی بیفتد. اگر چنین تبعیضی(!) بین تیم‌ها قائل شوند، به فوتبال ایران ظلم شده است(!).»

جدا از اینکه معلوم نیست چرا دل جناب درخشان از تیراختور کاسه خون است، و چرا به جای یاد آوردن روزهایی که 90 درجه جلوی تشویق کنندگان آزربایجانی خم می شد، ولی حالا با شور و شعف از کمیته استیناف به دلیل رعایت قانون و کمک به فوتبال ایران با خالی شدن استادیوم سهند تشکر و قدردانی کرده است، و چرا محرومیت طرفداران تیراختور را حق  تماشاگران بوشهری می داند که خود ید طولایی در هنجارشکنی داشته و در میزبانی از تیراختور و بلدیه هم با شعارهایشان به هویتی اهانت کرده اند که خود جناب درخشان از آن سوء استفاده کرده است؛ باید کسی به مربی فرصت طلب، ولی بی سیاست شاهین بوشهر سرنوشت افرادی همچون دایی و باقری را به او یادآوری می کرد. آیا شما نمی دانید که به مصاف شهرداری هم باید بیایید؟ چرا می خواهید خاطرات خوب خود را با همزبانانتان به فراموشی بسپارید؟ محرومیت تیراختور از تماشاگر قطعی تر از آن به نظر می رسد که شما به جای رسیدگی به امور فنی تیمتان بخواهید با جنجال و غوغا بخواهید برای فدراسیون خود شیرینی کرده و امتیازی را از تبریز به غنیمت ببرید؛ آن هم از تیمی که هفته قبل در حالی که میهمان بود نایب قهرمان آسیا را شکست داد! شما هم طرفداران تیراختور را بهتر می شناسید که تعلق خاطر زیادی به نتایج ندارند و معنی عئیبی یوخ را شما هم می دانید. ولی ای کاش دوراندیشی کرده و در آخر و عاقبت افتخارات بزرگتر از خودتان همچون دایی که به آزربایجان پشت کردند، اندکی تأمل می کردید.

یاشاسین آزربایجان

یاشاسین تیراختور

طبقه بندی: تراختور، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک