تبلیغات
ღღهوادارانღღtraxtur - عاشقان فوتبال ناپاک!

ღღهوادارانღღtraxtur
 
ღღ.:یاشاسین تراختورღღ.:.ღღیاشاسین آذربایجان:.ღღ
چ

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 16 مرداد 1390 توسط صابر

جماعت فوتبالی ایران، ویژگی های عجیب و منحصر به فردی دارند؛ آن ها تنها قشری هستند كه به حرفه و پیشه خود ناسزا می گویند و اصطلاح «فوتبال كثیف» و «فوتبال ناپاك» را باب می كنند. قشر دیگری را سراغ دارید كه اینگونه «خودزنی» كند؟ این چنین بر شغل خود بتازد؟ اینجا دیگر تفاوتی بین مربی سنتی و مربی نوگرا، مدیر ورزشی و مدیر غیر ورزشی نیست؛ تقریباً همگی به اتفاق معتقدند رگه هایی آشكار از فساد و تبانی در فوتبال ایران وجود دارد و عجیب اینكه هیچ كدام حاضر نیستند از این فوتبال ناپاك دست بشویند!  هر سال پای قرارداد تازه ای را امضا می كنند و باز هم تكرار می كنند: «این فوتبال چقدر ناپاك است»!

چند بار از زبان مربیان ایرانی جمله كلیشه ای «این فوتبال كثیف است»، «دست های پشت پرده ما را بازنده كرد»، «بعضی ها نمی خواهند ما برنده باشیم» و.... را شنیده اید؟ مربیان ما اگر در توسعه فنی فوتبال موفق نبوده اند، لااقل در متقاعد كردن افكار عمومی نسبت به این مورد خاص توفیق كامل داشته اند و رفته رفته باور كرده ایم «بعضی از نتایج مسابقات فوتبال خارج از زمین مسابقه تعیین می شود»

***

بحث تبانی، تطمیع بازیكنان حریف و تحت تاثیر قرار دادن داور، حرف امروز و دیروز نیست. اگر كسی بخواهد روزی پرونده ای برای «بازی های مشكوك در فوتبال ایران» باز كند، شاید از لابلای خاطرات مو سپیدهای فوتبال، به نكات جالبی برسد. این موضوع تنها دامنگیر ما نبوده و ابرقدرت های فوتبالی مثل آلمان و ایتالیا هم رسوایی های بزرگی را تجربه كرده اند. در این فوتبال هم اگر فساد و تبانی وجود دارد، هیچ اشكالی ندارد مثل آلمان و ایتالیا كار به مراجع قضایی و دادگاه بكشد اما «داغ كردن» مداوم این موضوع و بسنده كردن به آدرس های موهوم و بی سرانجام، چه ثمری جز برانگیخته كردن حس سرخوردگی و یأس در میان میلیون ها شیفته فوتبال در ایران دارد؟

در سرزمینی كه حتی بعضی از مراكز استان ها یك سالن سینما ندارند، «فوتبال»، همین كه مدام بر طبل ناپاكی اش می كوبید، تنها تفریح و دلخوشی میلیون ها جوانی است كه سرگرمی دیگری در اختیار ندارند. یا مردانه در مقابل فساد و تباهی بایستید و روسیاهان را افشا كنید، یا بگذارید همین دلخوشی كوچك، برای ما باقی بماند.

هر وقت شما از خیر سالی 300 میلیون گذشتید و این فوتبال ناپاك را رها كردید، ما هم حرف شما را باور می كنیم، پشت دست مان را داغ می كنیم كه دیگر بیننده نمایش از پیش تعیین شده ای به اسم فوتبال نباشیم.

طبقه بندی: فدراسیون، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک